M

IT Service Desk Agent with German

Job Info

9 mart. 2016
Strada Andrei Șaguna 8, Timișoara, România

Descrierea jobului

Pozitia este disponibila intr-o companie multinationala din Timisoara, cu un mediu de lucru tanar, care ofera posibilitatea de a participa la un training pentru dezvoltarea abilitatilor tehnice si de comunicare. Aici o sa folosesti foarte mult cunostintele tale de limba germana si engleza.

Responsabilitati:

  • Asigura suport telefonic pentru utilizatorii PC (angajati ai companiei) din Europa, Middle East si Africa;
  • Primeste si gestioneaza cererile clientilor;
  • Identifica, analizeaza si rezolva problemele aparute;
  • Se documenteaza si prezinta noi solutii de lucru.

Cerinte

  • Cunostinte de baza de MS Office (Excel, Word);
  • Cunostinte de limba Germana si Engleza la un nivel avansat (scris si oral);
  • Persoana motivata si orientata catre client;
  • Capacitatea de a lucra sub presiune;
  • Abilitati de comunicare si de a lucru in echipa.

Beneficii

  • Mediu de lucru dinamic;
  • Etape de traininguri la locul de munca;
  • Colegi cu spirit de echipa.

    Categoria jobului: Office.
    Expiră în Niciodată